1. CGTH HZSE Smash Team brazil jiu jitsu bajnokság – HZSE

1. CGTH HZSE Smash Team brazil jiu jitsu bajnokság

Sportegyesületünk 2024. április 6-án rendezte meg toborzási céllal az 1. CGTH HZSE Smash Team brazil jiu jitsu bajnokságot (Toborzó Grappling), ahol katonák és civilek összemérték jiu jitsu tudásukat és erejüket. A 16 versenyző közül néhányan már korábban is részt vettek földharc versenyen, de a legtöbbjüknek ez volt az életében az első megmérettetés. A versenyzők két kategóriában indultak, nem a megszokott módon, súlycsoport szerint, hanem tudásszintjüknek megfelelően „kezdő” és „haladóbb” csoportban, így előfordult 35-40 kilós különbség is két versenyző között, ahol a kisebb hősiesen hosszabbításig, vagy akár győzelemig vitte a mérkőzést. Mindenkinek legalább két küzdelme volt, és néha csak másodperceken múlt az egy-egy győzelem. A „kezdő” kategória győztese a civil Szabó Zoltán lett, a „haladóbb” csoportot pedig Barkó Márton szerződéses hallgató (tisztjelölt) nyerte. A mérkőzések 5 percesek voltak, de ha valamelyik versenyző ez idő alatt nem tudta submissonnel (submisson=feladás, mely jelen esetben fojtás vagy karfeszítés) befejezni, hosszabbításra került sor. A hosszabbítás 2-2 perc volt, back-ből indult, és vagy a szabadulás ideje, vagy a submisson döntötte el, ki nyert. A szervezők nagyon fontosnak tartották a biztonságot, hogy ne legyenek sérülések, ezért mindkét bíró és segítőik is kiemelt figyelmet fordítottak arra, hogy elkerüljék a veszélyes helyzeteket, ha kellett, megállították a mérkőzést. Az egész verseny fantasztikus hangulatban, baráti légkörben és sportszerűen zajlott. Egész komoly meccseket láthattunk, mely minden jelenlévőnek felejthetetlen élményt hozott. A táplálékkiegészítőket, sportruházatot és a sok-sok más értékes díjat a Honvéd Zrínyi Sportegyesület biztosította.