Akadályváltó verseny – HZSE

Akadályváltó verseny

Az idei év első Akadályváltó versenye 2024. április 18-án került megrendezésre, amelyet a Honvéd Zrínyi Sportegyesület és a NKE HHK Katonai Testnevelési és Sportközpont szervezett. A verseny a kezdetektől fogva izgalmas pillanatokat hozott mind a versenyzők, mind a nézők számára. A versenyen összesen 3 női és 8 férfi csapat vett részt. A női csapatok csoportmérkőzéseken mérték össze tudásukat, ahol minden csapat megmérkőzött egymással. A férfi csapatok először egy időmérő futamon versenyeztek, hogy eldöntsék, melyik csapattal fognak a következő futamban versenyezni. A második futamban már az elődöntőért folytak a harcok. Az elődöntőkben a két vesztes csapat a bronzéremért, míg a két győztes csapat a döntőben az aranyéremért küzdött. A női csoportmérkőzéseket hatalmas csatában az „Igyekszünk” csapata nyerte meg, amelynek tagjai Kecskés Kinga, Csiszer Eszter és Szépvölgyi Cintia voltak. A csapat 2:57-es időeredménnyel diadalmaskodott. A férfi döntőben a „Sclerosis multiplex” csapata diadalmaskodott a „BOMK” csapat ellen. A győztes csapat tagjai Bodnár Bence, Mika Zoltán, Németh Szilveszter és Majoros Krisztián voltak, akik 2:40-es időeredménnyel futották be a versenyt. A „BOMK” csapat tagjai Bénák László, Olajos Reming, Mező Noel és Koncz Levente voltak. A versenyen rendkívül színvonalas futamokat láthattunk, ahol a versenyzők a katonai testnevelés órán tanultakat alkalmazva gyorsan és látványosan küzdötték le az akadályokat. Gratulálunk minden résztvevőnek a versenyen nyújtott teljesítményéhez és további eredményes versenyzést kívánunk!